Β’ ΦΑΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ ΣΤΟ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΕΠΑ.Λ. Ν. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t86/1.5/16/1f4cd.png)
Η Β΄φάση ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής για το σχολικό έτος 2022-2023 διεξάγεται από σήμερα, Πέμπτη 1 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 8.00 έως και την Τρίτη 6 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 23.59.
![❗](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td7/1.5/16/2757.png)
• η εφαρμογή λειτουργεί κατά τη διάρκεια όλου του 24ώρου.
• κατά το χρονικό αυτό διάστημα είναι δυνατή η υποβολή νέων αιτήσεων, η τροποποίηση ή/και η διαγραφή τους, καθώς επίσης και η αποθήκευση ή/και εκτύπωσή τους.
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t25/1.5/16/27a1.png)
• Δικαίωμα εγγραφής στην Α΄ Τάξη έχουν οι κάτοχοι απολυτηρίου Γυμνασίου ή Σ.Δ.Ε., οι οποίοι μετά από 3 έτη σπουδών αποκτούν απολυτήριο Λυκείου και Πτυχίο στις παρακάτω ειδικότητες των αντίστοιχων τομέων:
1) Τομέας Μηχανολογίας με την ειδικότητα «Τεχνικός Θερμικών & Υδραυλικών Εγκαταστάσεων & Τεχνολογίας πετρελαίου και φυσικού αερίου»
2) Τομέας Ηλεκτρολογίας, Ηλεκτρονικής & Αυτοματισμού με την ειδικότητα «Τεχνικός Ηλεκτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων»
3) Τομέας Γεωπονίας, Τροφίμων & Περιβάλλοντος με την ειδικότητα «Τεχνικός Τεχνολογίας τροφίμων και ποτών»
4) Τομέας Πληροφορικής με την ειδικότητα «Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής»
• Δικαίωμα εγγραφής στη Β΄ Τάξη έχουν οι κάτοχοι απολυτηρίου Λυκείου, οι οποίοι μετά από 2 έτη σπουδών αποκτούν Πτυχίο, παρακολουθώντας μόνο τα μαθήματα ειδικότητας του τομέα που έχουν επιλέξει.
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t25/1.5/16/27a1.png)
![❗](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td7/1.5/16/2757.png)
![ℹ](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t15/1.5/16/2139.png)
Από τη Διεύθυνση του Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Ν. Μουδανιών