Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Θερμά συγχαρητήρια στο σύλλογο Α.Σ. ΣΟΤΟΚΑΝ ΚΑΡΑΤΕ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ

Με απόλυτη επιτυχία στέφθηκε η συμμετοχή του Συλλόγου στις 13 Μαΐου στο Διεθνές Κύπελλο Sofia open. Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν 750 αθλητές από 14 χώρες.
Α. Σ. Σότοκαν Καράτε Λακκώματος συμμετείχε με 12 αθλητές κατακτώντας 4 ΧΡΥΣΑ , 2 ΑΣΗΜΈΝΙΑ , 4 ΧΆΛΚΙΝΑ μετάλλια και 3 πέμπτες θέσεις στο μαραθώνιο του καράτε, συμμετέχοντας σε ατομικές και ομαδικές κατηγορίες.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Με πολύ καλές εμφανίσεις αλλά χωρίς κατάταξη αγωνίστηκαν οι Μουστάκας Παναγιώτης, Λαζαρίδης Παναγιώτης, Τζιτζιμπάσης Ανέστης και Ιωαννίδης Βασίλειος.
5ες θέσεις κατέκτησαν στα ατομικά αγωνίσματα ο Πανταζής Αθανάσιος ,η Τσούλου Κωνσταντίνα και το ομαδικό kumite U12 με τις συμμετοχές των Χατζηκοντέλη Ζωγράφου και Τσαρουχά Άγγελου.
3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν στο ατομικό αγώνισμα ο Χατζηκοντέλης Ζωγράφος και ο Παπαδόπουλος Δημοσθένης.
2η θέση και το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε στο ατομικό αγώνισμα η Τσιακαλίδη Ανθή-Μαρία.
Ο Χαραλαμπίδης Ιωάννης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στην κατηγορία ανδρών -60kg ,το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία open ανδρών, καθώς και το χρυσό μετάλλιο στο ομαδικό ανδρών.
Ο Παπαδόπουλος Γεώργιος έκανε την απόλυτη υπέρβαση κατακτώντας 5 μετάλλια αγωνιζόμενος συνολικά σε 15 αγώνες σε 5 διαφορετικές κατηγορίες.
ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ κατέκτησε στην κατηγορία νέων ανδρών -61kg, στην κατηγορία open νέων ανδρών, στο ομαδικό νέων ανδρών και στο ομαδικό ανδρών, ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ στην κατηγορία -60kg ανδρών .
Πολλά συγχαρητήρια στον Δάσκαλο Κώστα Παπαδόπουλο για την προετοιμασία των αθλητών και σε όλους τους γονείς που στηρίζουν τις προσπάθειες των αθλητών και του Συλλόγου.
Επόμενος στόχος το Παγκόσμιο Κύπελλο Νεότητας (Youth League) στο Porec της Κροατίας.