![‼](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfe/1.5/16/203c.png)
Ελάτε να δημιουργήσουμε τη μεγαλύτερη ομάδα και να στείλουμε ένα ηχηρό μήνυμα πως η πρόληψη σώζει ζωές!
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t25/1.5/16/27a1.png)
Πώς μπορεί κάποιος να γίνει μέλος της ομάδας του Δήμου Ν. Προποντίδας;
Αρκεί να δηλώσει συμμετοχή στις κατά τόπους κοινότητες ή στις παρακάτω υπεύθυνες:
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
Ανανιάδου Φωτεινή, για τη ΔΕ Μουδανιών, τηλ. 2373350264 ή 6974332474
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
Αρβανίτου Ανθή, για τη ΔΕ Τρίγλιας, τηλ. 6977734988
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
Ματζίρη Λεμονιά για τη ΔΕ Καλλικράτειας, τηλ. 6909087180
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
Λιόλιου Ευαγγελία, για το Λάκκωμα, τηλ.: 6944145424
Για τη συμμετοχή απαιτούνται 6€, που κατατίθενται υπέρ του συλλόγου “Άλμα Ζωής”, και αποστέλλεται ως δώρο το συλλεκτικό μπλουζάκι Τ-Shirt SAIL FOR PINK (από xs έως xxl ή παιδικό για τα παιδάκια του Δημοτικού) ή βραχιολάκι.
Για λεπτομέρειες και την ακριβή διαδικασία (συμμετοχής, παραλαβής μπλούζας κ.ά.) θα καλέσετε στα παραπάνω τηλέφωνα. (Για όσες κυρίες έχουν νοσήσει, αν θέλουν, μπορεί να γίνει παραγγελία διαφορετικής μπλούζας – με αναγραφή επάνω της λέξης survivor).
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t25/1.5/16/27a1.png)
Τι περιλαμβάνει η δράση:
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
Διανομή ενημερωτικού υλικού στην κάθε περιοχή.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
Λήψη φωτογραφίας (ατομικής ή ομαδικής) με το συλλεκτικό T-Shirt οπουδήποτε.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
Ανάρτηση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης (socialmedia) καθ΄ όλη τη διάρκεια του Οκτωβρίου (μήνας πρόληψης και ευαισθητοποίησης για τον Καρκίνο του Μαστού) στην οποία ανεβάζουμε τη φωτογραφία και γράφουμε το μήνυμά μας χρησιμοποιώντας τα:
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
Στην ομάδα μπορούν να γραφούν και άτομα που δεν επιθυμούν τη διανομή υλικού ή το ανέβασμα ομαδικής/ατομικής φωτογραφίας.
![➡️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t25/1.5/16/27a1.png)
Πώς αναγνωρίζεται η προσφορά μας;
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
Όλες οι ομάδες άνω των 10 ατόμων θα αναρτώνται στη σελίδα του συλλόγου με σειρά κατάταξης (από το μεγαλύτερη στη μικρότερη) και η μεγαλύτερη κάθε κατηγορίας θα εμφανίζεται στην αρχική εικόνα της κατηγορίας της.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tba/1.5/16/2705.png)
Δυνατότητα βράβευσης στη συμμετοχή ομαδικής φωτογραφίας.
![🎈](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t64/1.5/16/1f388.png)
Σας καλούμε να ενώσουμε τη φωνή μας στην προσπάθειά του Συλλόγου “ΑΛΜΑ ΖΩΗΣ”, που κάνει σπουδαία δουλειά στην ενημέρωση, ευαισθητοποίηση αλλά και στήριξη των γυναικών με καρκίνο του μαστού.
![🎈](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t64/1.5/16/1f388.png)
Βγάζουμε την ωραιότερη φωτογραφία με το μήνυμά μας και ετοιμαζόμαστε για πλεύση..
#Sailforpink.
![🎈](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t64/1.5/16/1f388.png)
Ας μην ξεχνάμε: «Ο Καρκίνος του Μαστού μπορεί να ΝΙΚΗΘΕΙ αρκεί να διαγνωστεί έγκαιρα!».
![➡](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t25/1.5/16/27a1.png)
Αν θέλει κάποιος σύλλογος, ομάδα κτλ να ενεργοποιήσει τα μέλη του και να συγκεντρώσει συμμετοχές, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας στo τηλέφωνo: 2373350233, Κεφάλα Ελευθερία.