Αφιέρωμα στον Ντίνο Χριστιανόπουλο με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα Ποίησης πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 22/3, από τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Ν. Μουδανιών σε συνεργασία με την κεντρική βιβλιοθήκη του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης στο νέο κτίριο της Δημοτικής βιβλιοθήκης.
Μίλησαν οι:
![✔](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td8/1.5/16/2714.png)
Αντώνης Σαραγιώτης, Βιβλιοθηκονόμος – Ιστορικός Τέχνης
![✔](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td8/1.5/16/2714.png)
Χρύσα Χαζηράκη, Βιβλιοθηκονόμος
![✔](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td8/1.5/16/2714.png)
Αναστασία Χουχουλιδάκη, Βιβλιοθηκονόμος
![✔](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/td8/1.5/16/2714.png)
Αγγελική Χατζηγεωργίου, Διευθύντρια της βιβλιοθήκης
![↪](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tcf/1.5/16/21aa.png)
Συμμετείχαν οι μαθητές Γ’ Λυκείου της Κατεύθυνσης ανθρωπιστικών σπουδών του ΓΕΛ Ν. Μουδανιών, οι οποίοι στο δεύτερο μέρος της εκδήλωσης απήγγειλαν ποιήματα που έγραψαν οι ίδιοι ή οι συμμαθητές τους αποσπώντας τις καλύτερες εντυπώσεις.